Narva piiripunkti automaatne liikluskorraldussüsteem

Narva piiripunkt on Eesti enimkasutatud piiriületuskoht Venemaaga, olles samal ajal üks Euroopa Liidu idapoolsemaid piiripunkte. Narva piiripunkti muudab eriliseks selle kesklinnaline asukoht, mida piirab ühelt poolt ajalooline Narva bastion ja teiselt poolt linnusepark. Piiripunkti vahetus läheduses on linna peaväljak ja elumajad, millest osa rajatisi on muinsuskaitse all.
2014. aastal kuulutas Riigi Kinnisvara AS välja Narva piiripunkti rekonstrueerimistööde rahvusvahelise riigihanke, mille koosseisus renoveeriti täielikult piiripunkti territooriumi liikluskorraldussüsteem. Ehitustööde eesmärgiks oli muuta piiriületus Narva ja Ivangorodi piiripunktides inimeste jaoks kiiremaks ja mugavamaks ning maksimaalselt suurendada piiri läbilaskevõimet samal ajal hoides piiripunkti suletuna.
TRAFFEST ehitas Narva piiripunkti liiklusjuhtimissüsteemi välja aastatel 2014-2016 täisautomaatsena. Inimese sekkumine on vajalik ainult siis, kui kontrolltoimingud piiripunktis on tehtud ja sõidukil lubatakse riiki siseneda või riigist väljuda. Selle loa annab piiripunkti töötaja. Sellele eelnev kutse kontrolli, autonumbri tuvastamine, tõkkepuude ja väravate avanemine, õigele kontrollrajale suunamine teostatakse liikluskorraldussüsteemi poolt automaatselt.